6  LÉKY NA COVID EXISTUJÍ, ALE...  část třetí

19.10.2020

Lék Isoprinosin, který se běžně užívá při léčbě oparu či poruchách buněčné imunity je podle lékaře a vakcinologa Jiřího Berana z Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové také účinný při onemocnění koronavirem.

Lék výrazně snižuje schopnost viru se množit tím, že posiluje první imunitní odezvu organizmu. Z toho důvodu se doporučuje ho podávat, co nejdříve po nakažení.

Lék Isoprinosin byl např. aplikován dvaceti pacientům ve věku 87 až 94 let s onemocněním covid-19 v domově pro seniory v Litovli. Ani jeden z pacientů nezemřel. Přestože tento lék léčí, účinnost léku nelze vědecky prokázat. Tedy lze, ale není to v zájmu žádné farmaceutické společnosti, neboť lék je příliš levný, a tak by se na něm nedalo vydělat. 

Stejné je to i s dalším lékem Dexametazonem. I o ten není zájem, neboť ho vyrábí kdokoliv za pár stovek, vysvětlil vakcinolog Beran. A tak byl vyvinut zcela nový lék Remdesivir.

O jeho účinnosti se dá ale podle některých lékařů pochybovat, ale pro farmaceutický průmysl je to doslova zlatý důl. Podle iDNES.cz stojí pětidenní léčba Remdesivirem 55 tisíc korun.

Bohužel, levné léky na covid nejsou otestovány (není vědecky ověřena jejich účinnost proti covidu), a proto většina lékařů je nebude chtít předepisovat.

To ale není důvod k zoufání - naopak: 

díky této skutečnosti a všemu, co se kolem nás v poslední době děje, si čím dál více lidí uvědomuje, že chtějí-li žít zdravý a plnohodnotný život, musí také za něj převzít odpovědnost. Musí se o sebe i své zdraví začít starat sami.

Jak, se můžete dočíst v předešlém článku. 

Onemocnění se nebojíme, věříme své imunitě o kterou se s láskou staráme.
Onemocnění se nebojíme, věříme své imunitě o kterou se s láskou staráme.