5  NEBOJTE SE KORONAVIRU  část druhá

14.10.2020

Nejlepší ochranou proti nepřátelským bakteriím a virům je silný a vyrovnaný imunitní systém. Bude to totiž on, kdo nakonec rozhodne o tom, zda se infekční chorobou nakazíte či ne a v případě nákazy i o tom, zda onemocníte, a pokud ano, tak zda nemoci podlehnete nebo se bez jakýchkoliv problémů rychle uzdravíte. 

NEJLEPŠÍ PREVENCE - SILNÁ A VYROVNANÁ IMUNITA

Je však potřeba o ni pečovat.


FAKTA

Pravidelné užívání 1000 mg vitamínu C denně, snižuje riziko infekční nákazy až o 68%.

Toto riziko dále snižuje přirozená strava, která obsahuje až 40x více vitamínu C, než strava průmyslová, kde v podstatě žádný vitamín C není.

Nejlepší formou vitamínu C je askorbát (askorban) sodný, vápenatý nebo hořečnatý. Askorbát vápenatý vám do těla dodá i organický vápník a najdete jej např. v doplňku stravy:

C + Med Vitality

Pro větší vstřebatelnost a využitelnost vitamínu C, se v doplňku vyskytuje ještě manuka med, bioflavonidy a šípek. 

Pokud toto všechno rozpustíte v domácím smoothies nebo 100% šťávě (nejlépe rajčatové), zvýšíte biologickou dostupnost vitamínu C až 25 x.

Dvojnásobný nositel Nobelovy ceny Linus Pauling užíval denně cca 12 g vitamínu C (toto množství rozdělil do více denních dávek). Snad právě proto překonal rakovinu a dožil se 93 let!

Při pravidelném užívání vitamínu C (1 až 2 g, 2x denně do smothies nebo 100% domácí šťávy) se nemusíte ničeho obávat, zvlášť když k vitamínu C přidáte i vitamín D, který to také s imunitou umí.

IMUNITU TAKÉ PODPORUJE

 • Vitamín D3+K2 (nejvíce vitamínu D najdete v doplňku stravy D3+K2 Vitality) - lékaři přírodní medicíny doporučují brát 10.000 IU (to je 1 tobolku D3 + K2 Vitality 4 x denně) po dobu 14 dnů (ne více) a následně užívat:
  v zimě 1 tobolku 2x denně, v létě 1 tobolku 1x denně a pokud budete celý den u vody na sluníčku, tak "déčko" užívat nemusíte. Dále doporučují užívat vitamín D3 společně s vitamínem K2, který omezuje ukládání vápníku na cévních stěnách.
 • Vitamín E 400 IU, 1x denně
 • Zinek, nejlépe v chelátové formě (tato forma se vyskytuje v doplňku stravy Zinek Vitality)
  - postačí 1 tobolka 1x denně.
 • Selen - stačí sníst 2 až 4 paraořechy denně (lze zakoupit v prodejnách zdravé výživy)
 • Glutamin - snižuje riziko infekce, podporuje imunitu, regeneruje organizmus a prohlubuje spánek. Užívejte 1 čajovou lžičku 2x denně (poslední se doporučuje vzít před spánkem) 


Vitamín C + med, Vitamín D3+K2 a Zinek v chelátové formě si můžete objednat Z D E

Víte, že v tomto e-shopu najdete i Vitamín B 17, který usmrcuje zhoubné buňky? A že tobolky, jako jediné v ČR obsahují 50 mg čistého vitamínu B 17? Žádnou drť z meruňkových jader či hlívu ústřičnou, ale skutečně čistý vitamín B 17! 

Glutamin si můžete objednat Z D E

Vitamín E pak můžete zakoupit v lékárnách.


Tyto vitamíny a doplňky stravy výrazně podporují imunitu, která je tou nejlepší prevencí infekčního onemocnění včetně koronaviru. Pokud už někdo koronavirus má, pak přispívají k lehčímu průběhu onemocnění i rychlejšímu uzdravení.

POZOR

Tyto vitamíny a doplňky stravy se nesmí užívat, pokud se u někoho vyskytuje těžká forma onemocnění, neboť by mohly podpořit cytokinovou bouři. Jedinou výjimkou je vitamín D3+K2 Vitality, který naopak tuto bouři tlumí. Proto jej lékaři přírodní medicíny doporučují užívat dál. 

 

IMUNITU SNIŽUJE

 • průmyslová strava
 • rafinovaný cukr a průmyslové sladkosti
 • kouření
 • Aspirin - až desetinásobně zvyšuje vylučování vitamínu C z organizmu a tím oslabuje jeho imunitu
 • stres


Chcete vědět, čím se dá podle lékařů přírodní medicíny imunita ještě více podpořit? Jakou stravou? Jakými přírodními postupy? Jak se dá po domácku za pár korun vyrobit askorbát sodný? 

Objednejte si online kurz:

Jak na infekční choroby